2015/2016 - Zespół Szkolno-Przedszkolny

Lorem Ipsum
$ 12,34
Przejdź do treści

Menu główne:

2015/2016

Kronika Szkoły
Niepodległość z „Victorią”…


11 listopada 2015 r. w Starowiejskiej Szkole Podstawowej im. ks. kan. Stefana Wojtyłki podgrzewana Mazurkiem Dąbrowskiego gorąca atmosfera nie mająca nic wspólnego z jesienna słotą na zewnątrz. Na korytarzach gwarno od sportowych emocji, a w sali gimnastycznej charakterystyczny stukot pingpongowych uderzeń i wznoszące się okrzyki zawodników po zdobytych kolejnych punktach. Grają dorośli, młodzież, dzieci, całe rodziny. Nawet w szkolnej jadalni nie ma spokoju, bo tam między pojedynkami zawodnicy regenerują się przy ciepłym posiłku.
Organizowany przez Klub Sportowo-Rekreacyjny TKKF „Victoria” Stara Wieś po raz czwarty z rzędu Gminny Otwarty Turniej Tenisa Stołowego ma już swoją rangę i tradycję. Przyjeżdża tu wielu znaczących zawodników i gości. Tym razem jednym z nich jest Reprezentant Polski w kadrze narodowej niepełnosprawnych Sławomir Brak, który tak podsumowuje swój występ w turnieju – Świetna organizacja zawodów, której wielu mogłoby się od was uczyć. Ciepłe przyjęcie i miła wręcz rodzinna atmosfera. Bardzo się cieszę się, że mogłem tu dzisiaj zagrać.
Tej atmosfery nie byłoby bez zaangażowania lokalnych społeczników. Wielu z nich to nauczyciele, dla których praca z dziećmi i młodzieżą jest życiową pasją. Zasłużony dla lokalnego tenisa i oświaty, nauczyciel Pana Zdzisław Chmielarczyk przyjechał na zawody z uczniami z Dankowic. Nad przebiegiem całego turnieju czuwa inicjator i prezes Starowiejskiej „Victorii” lokalny wuefista Piotr BłaszczakW tym roku mamy rekordową ilość uczestników! Z ponad 50 rywalizujących większą część stanowią dzieci i młodzież – mówi z przejęciem. Podkreśla to także Burmistrz Wilamowic, Pan Marian Trela, który jak zawsze patronuje imprezie – Rywalizacja sportowa z akcentem patriotycznym, to dobry sposób na świętowanie Niepodległości naszej Ojczyzny. Cieszy tak duża ilość uczestników tego turnieju, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Dobrze, że wykorzystujecie w tym celu szkołę! – mówi przy wręczaniu pucharów i medali.
Przy Jego słowach z uśmiechem i wielkim sercem zerka w stronę młodych sportowców Dyrektor Starowiejskiej Podstawówki Pani Genowefa Lisewska. To Ona jako gospodarz obiektu, gdzie rozgrywany jest turniej i na co dzień trenuje „Victoria” wspiera klub od samego początku i motywuje do dalszych działań. Jako doświadczony pedagog uważa, że takie inicjatywy są dzisiaj bardzo potrzebne dzieciom i młodzieży, integrują lokalne środowisko i wzmacniają działania edukacyjno wychowawcze szkoły.
Po tym wszystkim z ciekawością zerkamy też na oficjalną witrynę internetową klubu: www.staralites2.blogspot.com
Dostępne tu są liczne zdjęcia, relacje, oraz inne działania klubu. Okazuje się, że takich turniejów jak dzisiaj „Victoria” z powodzeniem organizuje w ciągu roku więcej, lecz może się również poszczycić wieloma innymi znaczącymi sukcesami!
Uczniowie Szkoły Podstawowej, którzy regularnie trenują w klubie – obecnie pod czujnym okiem Pan Czesława Jonkisza – od wielu lat dominują w Gminie we wszystkich szkolnych zawodach Tenisa Stołowego! Ponad to „Victoria” występuje w bardzo silnej Bielskiej Lidze Tenisa Stołowego. Jest tam aktualnym Mistrzem II Ligi i z powodzeniem stara się walczyć o awans do wyższej. Na uwagę zasługuje kapitan drużyny, młodziutki Rafał Merta (mieszkaniec Zasola Bielańskiego), sklasyfikowany w indywidualnym rankingu swojej klasy rozgrywkowej w pierwszej dziesiątce, z 90-cioma wygranymi z ponad setki oficjalnie rozegranych meczy w barwach „Victorii”!
Można śmiało zauważyć, że dzięki pracy, determinacji i zaangażowaniu wielu osób skupionych wokół klubu, „Victoria” stała się potęgą tenisa stołowego w Gminie Wilamowice i znaczącym środowiskiem w tej dyscyplinie na Podbeskidziu.      
                 
Bartłomiej Pokładnik
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego