2011/2012 - Zespół Szkolno-Przedszkolny

Lorem Ipsum
$ 12,34
Przejdź do treści

Menu główne:

2011/2012

Kronika Szkoły

Wyjazd do Francji

W styczniu odbył się konkurs pod patronatem p. Małgorzaty Handzlik „Europa wokół nas”, w którym nagrodą byłą wycieczka do Francji i Belgii! Z każdej z klas szóstych z Gminy Wilamowice (oprócz szkoły z Dankowic) dziesięciu uczestników konkursu wygrało właśnie ten wyjazd.
23 kwietnia o 16:00 uczniowie wyjechali autobusem. Przez cała noc podróżowali, by dotrzeć do pierwszego punkty wycieczki, czyli Brukseli. Najpierw wszyscy zwiedzali Parlament Europejski. Uczniowie dowiedzieli się dużo na temat spraw Europy. Następnie pani Małgorzata Handzlik opowiedziała wszystkim o swojej pracy. Po pysznym obiedzie zjedzonym w parlamencie uczestniczy wycieczki wraz z przewodniczką udali się na zwiedzanie Brukseli. A jest naprawdę piękna stolica! Wszyscy najbardziej zapamiętali fontannę – Siusiającego chłopca i przepyszne belgijskie frytki.
Wieczorem uczniowie przejechali autokarem na nocleg we francuskiej miejscowości Lille. Następnego dnia autobusem przejechano do Paryża. Uczniowie najpierw zwiedzali zabytki miasta, takie jak Igła Kleopatry, czy dom Fryderyka Chopina. W końcu uczestnicy wycieczki zwiedzali Luwr. Wszystkim najbardziej podobał się posąg „Wenus z Milo” oraz słynny obraz Leonarda da Vinciego „Mona Lisa”. Wieczorem wszyscy udali się na nocleg do polskiego hotelu.
Następnego dnia znów zwiedzano Paryż, m.in. cmentarz, na którym został pochowany Fryderyk Chopin i Jim Morrison. Punktem kulminacyjnym było wejście na Wieżę Eiffla, która mierzy aż 322 metrów! Naprawdę niesamowite przeżycie.
Jednak w końcu trzeba było wrócić do domu. Uczestnicy wycieczki na długo zapamiętają ten wyjazd.
KONKURS PIEŚNI RELIGIJNEJ

8 maja 2012 roku w Starej Wsi odbył się konkurs pieśni religijnej.

W skład jury wchodzili Remigiusz Prochowski i Gabriela Ryszka.

WYNIKI :

SZKOŁY PODSTAWOWE :

KLASY I-III

1 miejsce : • Zespół wokalny z Wilamowic – „ICHTIS” ,

• Zespół wokalny z Hecznarowic – „Owieczki” ,

• Duet z SP Stara Wieś – Oliwia Chowaniec , Natalia Szlosarczyk .


KLASY IV-VI

1 miejsce : Solistka z Wilamowic – Maria Szneider ,

2 miejsce : Solistka SP Stara Wieś – Julia Nycz ,

3 miejsce – Solistka SP Stara Wieś – Ilona Mynarska .
Dzień Patrona
Dnia 9 maja 2012 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona.
Ks.Grzegorz Then przedstawił sylwetkę naszego patrona Ks.kan. Stefana Wojtyłki.
Opowiedział nam wiele ciekawych epizodów z Jego życia. Uczniowie z klas 4-6 byli na wycieczce w
Stryszawie- rodzinnej miejscowości naszego patrona.


Dzień Babci i Dziadka

         Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka jest już od kilku lat w Szkole Podstawowej w Starej Wsi wpisana w kalendarz imprez szkolnych. Z wielkim zaangażowaniem przygotowują ją dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III wraz ze swymi wychowawczyniami. O słodki poczęstunek dla gości troszczą się niezawodne mamy, których pyszne wypieki są jedną z atrakcji spotkania.
          W tym roku,  25 stycznia sala w Domu Strażaka była miejscem, gdzie młode pokolenia swoim prababciom, pradziadkom, babciom i dziadziusiom mogły podziękować za wielką miłość, troskę i serce. Dzieci w prostych słowach wierszy  i piosenek z naturalną prostotą, wdzięcznie jak tylko one to potrafią, mówiły swym bliskim jak ważna jest dla nich ich obecność. Spotkanie było piękną lekcją uczącą dzieci szacunku dla starszych i przyczyniającą się do jeszcze większego zacieśnienia więzi rodzinnych.
         Dzień Babci i Dziadka w Starej Wsi swą obecnością uświetnili zaproszeni goście: pani dyrektor SP Genowefa Lisewska, ks. Proboszcz Grzegorz Then, pani sołtys Edyta Nycz, radni: pan Stanisław Nowak i pan Kazimierz Stania oraz przewodnicząca Rady Rodziców  pani Izabela Foltan.
        Klasa trzecia jako gospodarze uroczystości przygotowała bajkę pt. „Śpiąca Królewna”. Uczniowie pomimo tremy wspaniale się bawili. Odtwórcy głównych ról: Ania Trojacka, Michał Pieczka, Sylwia Nycz, Natalia Bartnicka i Michał Ciągała doskonale wcielili się w odgrywane przez siebie postacie. Bajka przeplatana piosenkami w wykonaniu Weroniki Nycz, Marysi Nycz, Ady Mikler, Natalki Szlosarczyk i Oliwii Chowaniec bardzo podobała się wszystkim zgromadzonym gościom.  Babcie i dziadkowie oklaskami nagrodzili występ małych artystów. Podziwiali stroje i dekoracje, które co roku zachwycają kolorystyką i pomysłowością.
Zebranych zachwycił występ najmłodszych 5- i 6-latków, którym świetną choreografię tańca  z chustami opracowała wychowawczyni pani Renata Markiel. Wielkimi brawami zostali nagrodzeni pierwszoklasiści wraz z wychowawczynią Bogusławą Kóską za mistrzowskie wykonanie poloneza, rozpoczynającego bal na zamku Królewny Śnieżki. Z kolei uczniowie klasy II pięknie zatańczyli taniec wróżek. Występ pomogły im przygotować wychowawczyni pani Bogusława Borak i pani Renata Presak.
       Muzyczną oprawę uroczystości nadał występ Orkiestry Dętej „Starowsianka” pod batutą nowego kapelmistrza pana Krystiana Hajnasa. Ich marsze powitalne, polki i utwory biesiadne nagradzane były gromkimi brawami. Z wielką gracją i elegancją zaprezentowały się  w nowych strojach najmłodsze mażoretki „Gracjusie” przygotowane przez panią Teresę Nycz.
     Jak widać organizacja tak dużej uroczystości wymaga współpracy wielu osób i organizacji. Ale każdy z ochotą angażuje się w przygotowanie tak miłej biesiady, bo każdemu słowa „Babcia i Dziadziuś” kojarzą się z ciepłem, zaufaniem, dobrocią.
                                                                                                                                                                                                                             I.Wandzel , B.Kóska

Zabawa walentynkowa
W okresie karnawały wszędzie odbywa się mnóstwo imprez i dyskotek. Dlatego też Samorząd Szkolny zorganizował taką zabawę 18 lutego 2012 r. Od godz. 14:00 do 17:00 bawiły się klasy 0 - 3. Wszystkim zabawom przewodniczył wodzirej, p. Pokładnik, przebrany za pirata. Dzięki niemu dzieci nie podpierały ścian w szkolnej sali gimnastycznej. Każdy uczeń brał udział w jakiejś zabawie. A było ich mnóstwo: od przeciągania liny, poprzez konkurs "Jaka to melodia" i zabawę z wielką chustą, a skończywszy na wyborach króla i królowej balu. Na sam koniec zabawy dla dzieci rozdano walentynki. Niektórzy wychodzili na środek ponad 10 razy, żeby odebrać kartkę od "Tajemniczego Wielbiciela".
Później, od godziny 17:00 do 20:00 bawiły się klasy 4 - 6. Zabawa rozpoczęła się znanym wszystkim tańcem, a mianowicie "Macareną". I tak samo jak przedtem - nasz wodzirej przygotował mnóstwo zabaw. Odbyła się edycja "Jaka to melodia" dla starszych dzieci, którą wygrali uczniowie klasy VI. Królem i królową balu także zostali koledzy z najstarszej klasy, czyli Bartłomiej Skęczek i Justyna Szymczyk.
Zabawa wszystkim się podobała. Uczniowie mają nadzieję, że może odbędzie się w przyszłości następny taki bal. Czemu nie? Zobaczymy czym zaskoczy nas Samorząd Szkolny.
Zajęcia organizowane przez ferie dla klas 4 - 6
W czasie ferii zimowych w szkole zorganizowano wiele ciekawych zajęć. We wtorek 31 stycznia od godz. 10:00 mgr Agata Mikołajczyk prowadziła gry i zabawy polonistyczne dla kl. VI. Dzień później od 11:00 do 13:00 na sali gimnastycznej odbyły się gry zespołowe dla klas IV - VI, które przygotował mgr Piotr Błaszczak. W poniedziałek 6 lutego od 10:00 do 12:00 w klasie VI odbył się klasowy turniej sportowy pod kierownictwem mgr Agaty Mikołajczyk. Następengo dnia na sali gimnastycznej w godzinach 11:00 - 13:00 były zajęcia sportowe z mgr Piotrem Błaszczakiem. W środę 8 lutego był wyjazd na basen. Klasy IV - VI miały zajęcia na basenie od 10:00 do 11:00. W czwartek 9 lutego od godz. 11:00 do 13:00 były gry zespołowe dla klas. IV - VI; przygotował je mgr Piotr Błaszczak.
Ślubowanie pierwszoklasistów

W dniu 4 listopada 2011r. miało miejsce ważne w naszym szkolnym kalendarzu wydarzenie. Dzieci z klasy I zostały przyjęte w poczet uczniów starowiejskiej szkoły.
Uroczystość rozpoczęli uczniowie klasy II z wychowawczynią p. Bogusławą Borak, którzy powitali młodszych kolegów w murach naszej szkoły. Pokazali im w swoim programie artystycznym jak ważne w edukacji jest przestrzeganie zasad, reguł, przyjaźń, koleżeństwo oraz marzenia, do których trzeba dążyć. Swoje występy zakończyli życzeniami wielu szkolnych sukcesów i radości oraz podarowali im drobny upominek: zakładkę do książki, gumkę i ołówek. Wiedzą z doświadczenia, że te rzeczy bardzo często „giną w przepastnych głębinach tornistrów”.
Następnie dzieci z klasy I prezentowały w wierszach i piosenkach swoje zdolności oraz zdobytą do tej pory wiedzę. Zachwyt zebranych gości wzbudził pięknie zatańczony krakowiak, który pokazał duże możliwości młodych artystów.
Po tej prezentacji nastąpił najważniejszy moment – pasowanie na ucznia.
W pięknych czapkach z przejęciem pierwszaki złożyły ślubowanie, a p. dyr. Genowefa Lisewska z wychowawczynią klasy i p. Bogusławą Kóską, wielkim ołówkiem pasowały ich na uczniów naszej szkoły.
Rodzice wręczyły swoim pociechom „rogi obfitości” życząc im sukcesów w nauce.
Później wszyscy w miłej atmosferze udali się na słodki poczęstunek.
Brawo! Witajcie nowi uczniowie!
Święto Odzyskania Niepodległości
 
                W Starej Wsi uroczystość z okazji Święta Odzyskania Niepodległości odbyła się 10 listopada. Uczestniczyli w niej uczniowie, pracownicy szkoły, zaproszeni goście oraz mieszkańcy wioski.
                Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 16:30 Apelem Poległych prowadzonym przez ucznia klasy VI przy tablicy cmentarnej upamiętniającej poległych za Ojczyznę. Przy niej złożono kwiaty i znicze dla upamiętnienia zmarłych. Następnie wszyscy przeszli do kościoła, gdzie odbyła się Msza św. w intencji Ojczyzny. Przewodniczył jej ksiądz kapelan wojska polskiego. Później na Sali OSP uczniowie przygotowali ciekawy program artystyczny. Rozpoczął go występ wokalny klasy III, a po nim swój wiersz recytował Damian Chmielniak. Piękną kwykazały się uczennice klasy VI – Natalia Nycz oraz Justyna Szymczyk. Piosenki w wykonaniu kółka wokalnego cieszyły się ogromną popularnością, zwłaszcza piosenki solowe zaśpiewane przez Julię Nycz, Katarzynę Grzech, Karolinę Zarębską oraz Ilonę Mynarską. Oprawą muzyczną zajęli się mgr Marta Nikiel, Eugeniusz Pieczka i Wojciech Pieczka. Również wiersze przygotowane przez mgr Agatę Mikołajczyk chwytały za serce. W trakcie występu była wyświetlana prezentacja multimedialna wykonana przez mgr Małgorzatę Mynarską i mgr Jadwigę Kijas.
                Najciekawszym elementem było przedstawienie prac plastycznych uczniów klas V i VI, którzy wykonali portery sławnych Polaków.
                Uroczystość była pięknym wydarzeniem, które na długo zapisze się na kartach historii naszej szkoły.
Wybory do Samorządu Szkolnego
Całkiem niedawno w naszej szkole nad drzwiami klas IV-VI wisiały duże, kolorowe plakaty z fotografiami i uczniów kandydujących na przewodniczącego szkoły. Wszyscy kandydaci mieli masę pomysłów, jednak najwyraźniej plany Michała Matei z klasy VI spodobały się uczniom najbardziej, gdyż krzyżyk przy jego nazwisku postawiło ponad  50 osób!
Karolina Zarębska z klasy V została zastępcą przewodniczącego, a oddano na nią  39 głosów. Będzie pełnić ważną funkcję, a jej pomysły na urozmaicenie naszego czasu w szkole na pewno zostaną zrealizowane.
Bardzo odpowiedzialną funkcją została obarczona Julia Nycz z klasy VI, gdyż została skarbnikiem, więc opiekuje się  pieniędzmi na np. wycieczki.  Katarzyna Trojacka (kl. V) również ma powody do radości, gdyż ilość jej głosów zdecydowała, że zostanie sekretarzem.
Ilona Mynarska oraz Kacper Foltan z klasy IV pełnią pomocną funkcję- zostali pomocnikami przewodniczącego. Na pewno zasłużenie!
Tak więc cały nasz samorząd został wybrany. Michał Mateja pełni najważniejszą funkcję, a reszta uczniów także będzie pomagać mu w rozsławianiu dobrego imienia naszej szkoły. Radzimy rzucić okiem na wywiad z naszym nowym przewodniczącym! (pierwszy numer gazetki szkolnej)


Kółko j. angielskiego na wesoło
  Na zajęciach koła j. angielskiego pani Agnieszka Zawronek postanowiła nauczyć klasę 6 tańca szkockiego. Jednakże warunkiem uczestniczenia w takiej zabawie była spódniczka w szkocką kratę. Nieważne czy chłopak czy dziewczyna, każdy tancerz miał na sobie niecodzienny strój. W rytmach szkockiej muzyki szóstoklasiści poszli w tany! I choć na początku było wiele drobnych wypadków, zabawa była przednia. Uczniowie mają nadzieje, że będzie więcej takich lekcji. Co tym razem? Cha-cha, a może tango?:)
Nowy rok szkolny rozpoczęty!

Przez ponad dwa miesiące uczniowie naszej szkoły wypoczywali od trudów nauki i pracy, jakie zostały im postawione w ubiegłym roku szkolnym. Jednakże czas zabaw w końcu dobiegł końca. 1 września (czwartek) o godz. 800 uroczystą mszą św. w starowiejskim kościele rozpoczęto nowy rok pracy. Proboszcz parafii, ks.kan. Grzegorz Then wygłosił Słowo Boże. Po mszy wszyscy ruszyli w stronę podstawówki, która przyjęła ich z otwartymi ramionami. Pani dyrektor Genowefa Lisewska krótko powitała uczniów oraz życzyła wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Następnie klasy wraz z wychowawcami miały indywidualne spotkania we własnych salach. Otrzymały podział godzin na kolejne dni oraz wskazówki co do pracy w nowym roku szkolnym. Potem wszyscy wrócili do domów.

W tym nowym roku szkolnym autorzy strony internetowej życzą wszystkim sukcesów w nauce i w sporcie. Aby oceny niedostateczny były stawiane jak najrzadziej, a szóstki i piątki jak w wojsku stały w dzienniczkach uczniów. 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego